Zahrada

Odborníci na zavlažování

Nechávali jsme si letos na zahradě u domu instalovat automatický zavlažovací systém. Brodili jsme se na internetu nespočtem firem, které systémy instalují a ne a ne nás nějaká přesvědčit :) Nakonec jsme zvolili cestu - obraťme se na výrobce, ne jen prodejce, určitě bude zkušenější a práce kvalitnější. Vybrali jsme značku závlah Toro, oslovili dodavatele a on nám potom doporučil opravdu bezvadnou firmu kousek od nás, se kterou spolupracuje. Parádní, rychlá instalace, trávníku se hezky daří. Tak to jen takový tip, až budete závlahu na zahradě někdy ř...

Pokojové rostliny a dovolená

Možná jsem přišel se svým nápadem pozdě, ale hodit se bude vždy. Přicházím s pár typy jak se postarat o naše pokojové květiny, když budeme na dovolené? Výborně se mi osvěčila mokrá rohož.Koupil jsem ji v potřebách pro zahrádkáře.Namočil ji a položil na velký tác. Vedle něj jsem umístil kbelík s vodou. Z kousku rohože jsem udělal "knot", jeden konec ponořil na dno kbelíku, druhý pod rohož na dno tácu. Pak jsem na ni postavil květiny. Byl jsem na dovolené 3 týdny a rostliny byly jako bych se z domu vůbec nezvdálil.

Pasti na krtky

Krtek je noční můrou pro každého zahrádkáře, když se objeví na jejich pěstěném trávníku. Vynálezy schopné odradit krtka se počtem téměř vyrovnají krtincům na trávníku, ale ne všechny jsou účinné.A co si budeme povídat - jsou i finančně náročné. Krtci nemají rádi chvění, takže v létě plně postačí sečení trávníku 2x týdně k tomu, aby je rozbolela hlava a odebrali se pryč. Také je odstraší výrazně zapáchající látky jako naftalínové kuličky, česnekový prášek, nebo dezinfekční prostředek s citrusovou vůní, nalitý do jejich no...

Odkazy

Zahradní ratanový nábytek

Zima už nám klepe na dveře a tak kromě různých zazimovacích prací na zahradě je třeba se postarat i o zahrdní ratanový nábytek. Nabízím možnosti, jak se o něj postarat, než jej uklidíme. Nejdřív nábytek vysaju s kartáčovým nástavcem. Tím vymetu prach a špínu usazené mezi jednotlivými pruty. Poté jej otřu hadříkem napuštěným ředidlem. Odolné skvrny se dají jemně odstranit štětcem namočeným v ředidle. Nakonec nábytek navoskuji voskem na nábytek, který na něj nanesu čistým měkkým hadrem. A šup nábytek do zahradního domečku, kde na nás p...

Jak udělat skalku

Hledala jsem na internetu nějaké rady, jak založit sklaku a narazila jsem na jeden moc hezky napsaný článek, kde pár rad je. Tak posílám odkaz, aby třeba pomohl i někomu dalšímu v rozhodování co a jak.

Zahradní lávka

Koupili jsme si pozemek, přes který protéká protůček. Nejprve jsme to vnímaly jako negativum, ale když jsme si přes ni nechali udělat lávku, má to takové krásné pohádkové kouzlo, že jsme strašně rádi, že to tam zrovna tekhle máme. Něco zlého je přeci jen k něčemu dobré a my budeme alespň mít řím zalévat naši zahrádku.

Sádrový trpaslík

Sádrový trpaslík - možná je to už dneska hodně okoukané, ale patřím mezi ty, co jim takový trpaslíci a jiné igurky zdobí jejich zahradu. Myslím si, že když jse vhodně vyberou a umístí v zahradě, je to stále hezké a je to takové zpestření zelené přírody.

Ruční vřetenová sekačka

Nedávno jsem si zakoupil pozemek bez elektřiny. Trávníku tam mám cca 50 m čtverečních a byl jsem tedy nucen si pro sekání koupit ruční vřetenovou sekačku. Nevěřil bych, jak bude kvalitně sekat. Zakoupil jsem ji mountfieldu, přesný typ bohužel z hlavy nevím. Nicméně jsem v mountfieldu prozatím vždy zakoupil ke své max. spokojenosti.

Postřik Randap

Postříkal jsem jím škvíry ve svém chodníku, kde mi roste plevel a mám po starostech. Postřik randap je skutečně dobrý a já ho doporučuji i vám. Jsem s ním nadočekávání spokojen. Petr

Venkovní sušák

Každý kdo má volbu výběru, zda bude své prádlo sušit doma, nebo venku, jistě udělá dobře, když zvolí tu druhou možnost a pořídí si na zahradu sušák na prádlo. Mě se moc osvědčil otočný sušák. Díky tomu se mi v koupelně přestaly dělat plísně!

Hlásič pohybu

Jsem strašně moc lekavý typ člověka. Pokud někoho neslyším přicházet a pak najednou stojí vedle mě, nebo na mne jen promluví či se dotkne, málem vyletím z kůže. Teď jsem si koupila hlásič pohybu, takže jsem zvědavá, jak to bude fungovat a zda mi to v mé lekavosti pomůže.

Umělý travní koberec

Bydlíme na vesnici a na našem trávnůku se venší nejeden pejsek, tak není divu, že jsem rok co rok musel dosévat trávu do míst, která byla spálená a holá. Nyní jsem si koupil umělý trávník a jsem spokojený. Vypadá k nerozeznání od živého a nemusím jej sekat. Můžu všem doporučit.

Sekací traktůrek

Potřebujete posekat větší zatravněný pozemek a klasickými malými sekačkami se při tom zbytečně strašně nadřete? Není divu. Zauvažujte nad pořízením zahradního sekacího traktůrku. Inspirujte se např. na těchto www str. výrobce se sekacími traktůrky.

Zahradní krby výroba

Nejlepší je nakupovat přímo od výrobce. Nejinak je tomu i v problematice zahradních krbů. na níže uvedené adrese si zcela jistě vyberete.

Stavba zahradního jezírka

Dobrý den, nevíte někdo, kde hledat inspirace pro stavbu zahradního jezírka? Díky za tipy.

Údržba trávníku

Správná údržba trávníku je docela věda, nemusí ji zvládnout úplně každý. Pokud si na ni sami netroufáte, zkuste využít služeb odborníků. http://www.kaceni-stromy.cz/udrzba-travniku.htm Zjistíte zde také množství zajímavých informací z této problematiky.

Jak postavit plot

Uvažujete-li o stavbě plotu, rozhodně tuto činnost nepodceňujte. Měli byste se na to vždy náležitě nachystat. Bude třeba zjistit délku plotu, požadovanou výšku plotu ataké materiál, který určuje výsledný design. V těchto případech platí pořekadlo "Dvakrát měř ajednou řež" Vždy tedy rozmýšlejte nebo se případně poraďte s lidmi, kteří v tomto mají zkušenosti.

Zahradní krb s udírnou

Pokud se již nemůžete dočkat doby, kdy začnou letní garden party a plánujete nákup nového krbu, například s udírnou, můžete se prozatím inspirovat množstvím zahradních krbů, které naleznete na webu http://www.zahradnikrby.cz/ Získáte zde množství informací, které vám mohou pomoci se správným výběrem, ale i náměty ke grilování.

Husqarna CZ

uvádím odkaz na zajímavé čtení, které pojednává o předním výrobci zahradní techniky, který je velmi oblíben i u nás. Václav

Sekačka na trávu

Pomalu, ale jistě se blíží jaro. S tím nastane mnoho radosti z lepšího počasí, ale také hodně povinností. Pokud máte rodinný dům se zahrádkou, jistě o tom víte své. Jednou z častých činností na zahradách je sečení trávy. V odkaze naleznete tipy k nákupu nových sekaček.

Dřevěné pergoly

Uvažujete-li o zřízení dřevěných pergol i do vašich zahrad, navštivte webové stránky http://www.hezci-zahrada.cz/pergoly.html, naleznete zde obrovskou nabídku, ze které si stoprocentně vyberete i vy. Zkrášlení zahrady může být velmi jednoduché.

Okrasné stromy

Chtěl bych se prostřednictvím těchto stránek zeptat, kdy je vhodný čas k vysazování okrasných stromků do zahrady?

Okrasné stromky

Prosím o tip na nějaké zahradnictví v Olomouckém kraji, kde by bylo možno zakoupit zdravé okrasné stromky do naší zahrady.

Zahradní studny

Pokud vás zaujala užitečnost a také krása zahradních studní a uvažujete o tom, že i ve vaší zahradě by se našlo vhodné místo pro její umístění, doporučujeme se obrátit na Jiřího Gráfika, který se v oblasti realizací zahradních studní, především z přírodního materiálu pohybuje již řadu let. Více informací naleznete na webových stránkách www.zahradnistudny.cz

Fotogalerie okrasné zahrady snů

v odkazu je podle mě ideální zahrada vhodná pro každého. Není finančně nákladná a nepřirozená. Občas mě vytáčí ty zahrady, které se dělají jen jako další okrasný prvek domácnosti. Takhle zahrada na mě ale působí příjemně

Sochy do zahrady

ahoj, našel jsem zajímavý obchod prodávající sochy na zahradu. Ani to neni moc drahý. Hledal jsem sochu buddhy.

Bylinky na zahradu

ahoj, v odkazu je pěkný článek. Bylinky vysazené na zahradu jsou důležité a to jako čerstvé koření do jídel, nebo jako účinná přírodní léčba.

Inspirace pro zahradu

inspirace pro zahradu. Na fotce je nějaký hotel, bohužel nevím jaký. Rozhodně mě ale fascinoval. Bylo by dobré to nějak napodobit a vytvořit něco podobného na zahradě. Vyzařuje z toho dokonalá pohoda. Na zídky by se dal použít český opracovaný vápenec.

Agro bio Opava

Co si myslíte o této firmě? Nakupovali jste u nich někdy něco? Líbí se mi jejich přístup k bio produktům - hlavně bio hnojiva, ochrana proti různým škůdcům atd. Z těch všech chemikálií mi jde hlava kolem. Bohužel jako laik to nemůžu posoudit. Jaký na to produkty týle firmy máte názor? Znáte ji někdo ?

Habr na živý plot

Ahoj na zahradě používáme habr na živý plot. Je to myslím velmi praktické a pěkné. Roste rychle a dobře se ořezává. Není na něm žádný znak poškození. V zahrádkářství řekli, že je to neideálnější živý plot. Dobře se například tvaruje. (Foto není z mojí zahrádky, zatím je příliš malý) Na fotce je vidět, že v zimě neopadává a plní tam funkci plotu po celý rok.