Jak něco udělat

Nalepovací zrcadlo

Kopili jsme si o víkendu nalepovací zrcadlo ve výprodeji. Jenže jsme doma zjistili, že ty lepící plochy vůbec nelepí a tak tedy hledáme provizorní řešení, čím bychom mohli zrcadlo na zeď nalepit. Co by k tomu bylo vhofné koupit? Děkují Pospíchalovi.

Svody a okapy

Jaké jsou zásady při budování okapů a svodů u domu? Koupil jsem starší nemovitost a musím začít s rekonstrukcí. Chtěl bych si postupně všechno opravit s vlastní pomocí. Sbírám rady od domácích kutilů. Děkuje Marek.

Posezení na zahradě

Vybudovali jsme si zahradní posezení. Na zem jsme dali zámkovou dlažbu, ale propadává se nám. Co jsme udělali špatně? Proč tomu tak je? Asi nezbyde, než to překopat. Řekněte mi, jak to mám udělat, aby se mi to už příště nestalo?

Skalka ve svahu

Jak řešíte odtok hlíny za dešťů? Otázka na ty, kteří mají skalku ve svahu. Neustále se mi hlína odplavuje a teče až na chodník. Díky, zdraví Emil.

Stavba jezírka

Jak si mohu vlastnimi silami postavit jezírko, když nechci ty kupované kádě? Co se používá k tomu, aby se mi voda nevsakovala do země?

Zahradní fontánka

Poradíte, na jakém principu funguje zahradní fontánka? Zvládnu si ji zakomponovat sám, nebo je třeba odborníka? Jsem zahradník amatér a něco takového bych dělal poprvé. Pavel z Ostravy

Stavba sklepa

Dobrý den, v nejbližší době plánuji stavbu sklepa pod naším rodinným domem? Je mi jasné, že se bez cizí pomoci neobejdu. Můžete mi poradit nějakou seriózní firmu, která tyto služby realizuje. Jsem ze středočeského kraje.

Zateplení šikmé střechy

Dobrý den, poprosil bych o radu. Vlastním rodinný dům a je v něm hlavně v zimním období neustále zima, i když zatopím, tak to pomůže jen na chvíli, jakmile se například dvě hodiny netopí, ihned je poznat ochlazování. Nechal jsem si vypracovat projekt, kde bylo zjištěno, že největší tepelné ztráty jsou od šikmé střechy. Rozhodl jsem se proto střechu zateplit. Problém je však ten, že s tímto nemám žádné zkušenosti, chtěl bych se zeptat, jaký materiál by byl na zateplení nejvhodnější?

  1    2