Jak něco udělat

Výměna dveřní kliky

V paneláku starém asi40let,chci vyměnit kování u vchodových dveří.Nejde ale vyndat klika-nemá žádný šroubek(červík).Poradíte prosím?Děkuje Eva

Betonová komínová dvířka

Nedávno jsem dostavěl komín a protože už začíná být období, kdy v něm budu muset začít i topit, tak jej musím dodělat. Chybí mi jen udělat dvířka do komínu. Nevím si rady - udělat je z betonu, nebo z litiny, nebo z nerezu?

Výmalba dětských pokojů

Dobrý den! Jsem docela zručný a šikovný kreslič. Rozhodl jsem se, že svému synovi namaluji obrázek na zeď. Tužkou jsem si již nakreslil postavičky a zvířátka. Jen nevím, jakou barvou mám tyto obrysy vybarvit?

Odkazy

Dětský pokoj barvy

Dobrý den. Jakou mám použít barvu, když chci vymalovat dětem jejich pokoje barevně? Primalex je už i barevný, nebo pořád bílý? Nebo mám použít jinou barvu? Díky moc za rady. Imrich

Barva na betonové podlahy

Dobrý den, bydlím v paneláku a máme lodžii. Blíží se zima, máme tam uskladněné zimní věci pro děti - sáňky, boby apod. Manželka si každý rok stěžuje, že tam nejde moc uklízet. Tak mě napadlo, že bych balkon natřel nějakou barvou, potom by se dal dobře vytírat a uklízet. Jen nevím, jakou barvu použít.Poradíte, prosím?

Desky na podlahu

DObrý den, na chatě budeme muset dělat novou podlahu, protože nám ji sežrali mravenci. Poradíte jaké desky máme použít, aby se situace neopakovala? Díky Pavel

Dekorativní tapety na zeď

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda se dají vyrobit dekorativní tapety na zeď z mnou udělaných fotografií? A kde jsou schopni toto vyrobit? Děkuji

Hmoždinky do betonu

Dobrý den, jsem čerstvě rozvedená, přestěhovaná do nového bytu. Ráda bych si pověsila pár poliček, s vrtačkou to umím. Jen bych potřebovala poradit-jak poznám, jakou hmoždinku a jaký vrták mám použít?

Interiéry obývacích pokojů

Dobrý den, právě si budeme s přítelem zařizovat obývací pokoj. On nechce o nějakém poradci ani slyšet. Tak se chci zeptat - jaký je dnes trend interiérů obývacích pokojů? Nechci extra moderní. Děkuji za rady a za každý názor.

Betonový poklop na studnu

Dobrý den, blíží se zima, tak bych se ráda taky poradil. Na studni mám poklop ze dřeva, ale loni se mi zdálo, že voda docela promrzávala. Vyřeší to betonový poklop? A kde ho vzít?

Hmoždinky do Ytongu

Chtěl bych se zeptat - jsou do ytongu stejné hmoždinky jako do normální zdi? Vím, že do sádrokartonu jsou spec., tak mě napadlo, jestli do ytongu nejsou taky nějaké speciální.

Jak si správně prát

Dobrý den. Nedávno jsem se odstěhoval od svých rodičů, protože jsem se chtěl osamostatnit. Mamka mi sice nabídla, že mi bude prát, ale nechci za ní jít, protože jsem to byl já, kdo se chtěl osamostatnit. Ale nevím, jak prát. Nemám pračku. Poradíte mi prosím nějaké levné řešení? Děkuji Petr

Povlaky na židle

Dobrý den, máme staré židle. Sedátko v židli je vytahovací, proto bych na něj chtěla ušít povlak. Jen nevím, jak to udělat, aby na tom sedáku držel. Poradíte mi, prosím?

Prkénko na WC

V obchodě jsem viděla nádherné prkénko na WC-mořský svět. Navíc je měkoučké, teplé. Ale nevím, jestli si ho můžu koupit, zda bude sedět zrovna na tom mém záchodě. Poradíte mi, co si mám na WC změřit, aby prkénko přeslo sedlo? Děkuji

Háčkovaná dečka

Dobrý den, kdysi má babička háčkovala moc hezké dečky a já bych si chtěla taky nějakou vyrobit. Nevíte, kde by se daly sehnat nějaké starší časopisy, ve kterých by byly návody? V obchodech jsem už nic podobného neviděla.

Malba dětský pokoj

Dobrý den, právě jsem vymaloval dceři pokoj a chtěl bych ji na zdi vyrobit nějakou malbu oblíbené postavičky. Ale bohužel to neumím. Existuje nějaká firma, která by to zvládla? Myslím takové malby, jako jsou vidět u dětských lékařů.

Dětská postel s přistýlkou

Dobrý den všem, chtěl bych se zeptat na dětskou postel s přistýlkou. Rád bych si ji totiž doma vyrobil sám, ale nejsem si jistý, těma madracema a jak to udělat, aby byla přistýlka co nejjednodušeji ovladatelná. Poradíte, prosím?

Dětské kusové koberce

Dobrý den, koupila jsem našemu malému kusový koberec s cestičkama. Po pár měsících se začal na bocích párat. Kupovala jsem ho ve slevě, takže se na něj zřejmě nevztahuje záruka, navíc se mi s ním nikam nechce jezdit. Poradíte mi levnou a rychlou opravu? Děkuji Lenka

Jak položit plovoucí podlahu

Dobrý den, právě jsem zakoupil zacvakávací plovoucí podlahu a miralon. To je vše, co vím o pokládání plovoucí podlahy. Poradíte mi, jak dál? Díky T.

Vlna na ruční pletení

Dobrý den, dceři se zanedlouho narodí miminko. Jako správná babička bych chtěla pro miminko uplést první svetřík. Poradíte mi, jakou vlnu použít? Děkuji

TUlipány pěstování

Dobrý den, co můžu udělat proto, aby mi na jaře vykvetly tulipány venku? Děkuji za rady, jsem začínající pěstitelka. Ivana

Sušák na balkon

Dobrý den. Právě jsme se nastěhovali do nového bytu. Máme atypickou koupelnu a naproti v domě jsem viděla sušák na balkoně. Můžete mi poradit, kde se dá takový sušák na balkon koupit, nebo jak se dá vyrobit? Mám manžela šikulku a tady má i malou dílničku. Děkuji za rady

Kořenky do kuchyně

Taky jste se koukali, jak jsou drahé kořenky? Manžel mi říkal, že mi nějaké vyrobí, jen musím přijít na systém jak..Poradíte?

Výroba králíkárny

Dobrý den, rád bych postavil králíkárnu. Jak mají být velké kotce? Děkuji za odpověď Milan

Automatické větrání skleníku

Na jakém principu funguje automatické větrání skleníku. Jak jej zřídit? Jsem začátečník v pěstování skleníkové zeleniny a veškeré rady vítám.

Odpadní jímka

Jaké jsou zásady při budování odpadní jímky? Uvítal bych pár rad, abych věděl kde a čím začít. Ahoj, Evžen.

Dlažební kámen

Ahoj, doporučili byste mi jako dlažební kámen žulu? Chtěl bych si z něho vystavět systém chodníčků po celé své zahradě (1000 m2).

Růžový porcelán

Čím je nejlepší otírat nebo omývat prach z růžového porcelánu? Jsem jeho milovnicí a sběratelkou a vitrínky mi již bohužel na to množství nestačí. Jak řešíte jiní?

Jak postavit dům

Chtěl bych si postavit malý zahradní domeček ale nikdy v životě jsem doposud nic takového nedělal, takže přesně nevím jak do toh. Najde se tu zručný kutil, který by mě poradil a řekl mi, zda je v mých silách toho dosáhnot?

Oboustranná lepicí páska

Potřebovala bych přilepit koberec k dlažbě a napadlo mě použít lepicí pásku? Máte s tím někdo zkušenost, zda to bude fungovat?

Cementová malta

Potřeboval bych trošku malty na opravu kamenné zídky. V jakém poměru se prosím míchá? Už jsem to zapomněl. Za oživení mé paměti dík.

Stavba ohniště

Dobrý den, Chtěl bych si za barákem udělat ohniště. Takové klasické - na opékaní buřtů. Z jakého materiálu by mělo být, nebo bych si měl udělat vybetnovanou díru? Co byste mi poradili?

Dětský bazének

Čím obecně čistíte vodu ve svých zahradních bazénech? Voda se mi za sezónu 3x kazí.

Keramický nůž

Zakoupila jsem si sadu keramických nožů a větší zmetky jsem snad nikdy neměla. Naprosto tupé ostří. Jak se brousí keramické nože???

Kotce pro psi

Potřebuju si na zahradě vybudovat psí kotce. Chtěla bych začít chovat psi. Nějaká doporučení ohoedně materiálu? Chci chovat ovčáky.

Záhonové obrubníky

Co byste mi doporučili použít jako záhonové obrubníky? Máme zahrádku ve svahu, takže se mi při sebemenším deštíčku odplavuje HLÍNA. Tereza

Jak na mšice

Poraďte mi, jak bych mohl vyzrát na mšice? Potřebuju je zlikvidovat, než zlikvidují moje květiny! Alena Hlavatá

Zahradní altánek

Z jakého materiálu bych si měl postavit zahradní altánek pro letní účely trávení chvil na zahrádce? Dřevo nebo kamen?

Zavařovací víčka

Blíží se čas naší první úrody ze zahrádky, kterou jsme si loni koupili a letos ji již obděláváme. Takže bych potřbovala od nějakého zkušeného zahrádkáře vědět, jak správně zavařovat?

Požární hlásič

Jaké zásady bych měl dodržet, když si chci do svéo třípokojového bytu namontovat 3 požární hlásiče? Tak, aby to plnilo svůj účel! Míra

  1    2