Domácnost

Máte někdo zkušenosti s výběrem bezpečnostních dveří?

Dobrý den, vlastníme chalupu u Lipna, a tuto zimu nám chalupu již 4 krát vykradli :(, potřebovala bych poradit jaké dveře si pořídit, aby přes ně již žádný zloděj neprošel. Něco málo o dveřích jsem se dočetl a na www.portalsecurity.cz , ale potřebovala bych konkrétní typ. Za případné odpovědi Vám moc děkuji. Jana

Batole a dracena

Stanislava Vaňoučková

Výroba nábytku Moravské Budějovice

Dobrý den, jsme čerstvě přestěhovaní do nového bytu. Tento byt je velmi atypický, proto sháníme firmu, která by nám udělala nábytek na míru. Jsme z Moravských Budějovic.

Odkazy

Orfa nábytek Karviná

Dobrý den, už jste někdo byl nakupovat v Orfě v Karviné? Je tento nábytek kvalitní a vydrží delší dobu? Viděl jsem tam docela hezké kusy, tak se chcu informovat, než ho koupím.

Nádobí na indukční desku

Dobrý den, dostala jsem od manžela k narozeninám indukční desku. Můžu na ni používat své staré hrnce, nebo je na ni speciální nádobí? Mám nerezové nádobí.

Koberečky do koupelny

Jaké budou koberečky do koupelny, když je upletu? Chtěla jsem to zkusit z chemlonu, ten vydrží déle, než vlna. Viděla jsem takový kobereček v Ikei (ale byl pletený z vlny). Je hezký, ale je i praktický? Děkuji

Čištění koberců Karlovy Vary

Dobrý den všem. Poradíte mi nějakou firmu na čištění koberců v Karlových Varech. Bydlím tady chvíli, nic moc tady neznám. Ale pokud mi zadáte adresu, jsem schopen firmu najít dle navigace.Děkuji

Čištění koberců Zlín

Dobrý den, právě jsme se přestěhovali do Zlína a stěhováním se nám docela dost zašpinily koberce. Poradíte mi nějakou firmu, která se zabývá čištěním koberců? Nemáme na to moc času, uvítal bych přímo firmu, ne půjčovnu strojů. Děkuji

Vysavač na čištění koberců

Dobrý den, chtěl bych manželce usnadnit práci a koupit ji k narozeninám vysavač na čištění koberců. Dělá si to vždycky nejraději sama, bude mít z toho dárku k narozeninám určitě radost. Poradíte mi, který je nejlepší?

Přípravek na čištění koberců

Dobrý den všem! Před cca rokem jsme si koupili vysavač Rainbow. Dostali jsme tenkrát k němu i přípravek na čištění koberců. Jenže nám už došel a budeme vdávat dceru, tak chceme mít doma čisto. Obchodní zástupce, který nám vysavač prodával už nemá funkční tel. číslo, tak nevím, kde bych přípravek jinde mohl sehnat. Poradíte?

Čistírna koberců Praha

Dobrý den, bydlím na Praze 4 a potřeboval bych vyčistit peršan. Slyšel jsem, že existují čistírny koberců. Nevíte, kde je nějaká, prověřená, čistírna v Praze? Díky

Povlaky na polštářky

Dobrý den, chtěla bych povlaky na polštářky šité jako "patch-work". Nevím, jestli jsem to napsala správně, ale určitě víte, co jsem měla na mysli. Moc se mi to líbí, jen nevím, kde by se to dalo sehnat. Děkuji za rady Petra

Jak vyčistit koberec

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak mám vyčistit koberec. Četla jsem tady návod, jak ho vyčistit suchým čištěním, ale tady bych věděla nějaký jiný návod. Nemám čisticí stroj a půjčovat si ho nechci, kvůli financím. Poradíte?

Aku koště VILEDA

Máte někdo nějaký typ aku koštěte značky vileda? Jaký je to typ, jste s ním spokojení? Honzík

Stropní sušák

V jakých maximálních rozměrech, co se týče počtu a délky šňůr, lze zakoupit stropní sušák? Potřebuju ten největší, ale nevím, jaký to je, po jakém se tedy shánět. Věřím, že mi poradíte.

Teflonové ubrusy

Je možné na takový ubrus položit hrnec z plotny? Nebo ne? Nevím, nakolik jim teplo vadí či nevadí. Vždycky jsem zatím měla obyčejné plátěné ubrusy nebo žádné. Za upřesnění dekuji.

Záclony na tyče

Co je lepší si pořídit? Takové ty slabší záclonové tyče, na které se záclona jen navleče díky tomu, že má sama o sobě dírky, nebo tyče se žabkama? Hodlám zlikvidovat staré garnýže.

Domácí sluha

Chtěla bych sehnat pro manžela domácího sluhu. Můj manžel je zedník a když přijde domů z práce, pohodí mi tam montérky a špinavé tričko. Proto bych mu chtěla dát na verandu sluhu, kde by si špinavé oblečení mohl odkládat a já tak měla uklizeno po delší dobu. Jenže všude nacházím jen malé varianty. To jiní sluhové, kteří by měli vícero ramen nejsou?

Soška sova

Ahoj. Snažím se dovybavit interiér a uvažuji nad dřevěnými soškami. Slon, sova, pelikán, kočky, ... Moc se mi to líbí, ale nevím, aby to nebylo takové už zastaralé. Má to dnes každý? Je to okoukané nebo stále v módě?

Tlakový hrnec Tefal

Již dlouhou dobu zvažuju, že si koupím tlakový hrnec. Omáčky (guláš, svíčková apod.) by se mi v tom udělali za daleko kratší dobu a bez páry po kuchyni (vyjma otvírání). Ale mám z toho strach, z takové techniky. Jsem na to docela bojácná na takové vymoženosti, vždyť to musí být pod ohromným tlakem. Mohlo by to nějak ublížit a za jakých podmínek? Třeba mě přesvědčíte a já ten tefyl koupím.

Kovaný svícen

Moc se mi líbí starožitnosti a chtěla bych si jimi vybavit i svůj malý domeček. Sháním různě po aukcích a nyný bych ráda sehnala svícen, nejlépe kovaný. Neznáte nějaký takový šikovný obchůdek s tímto sortimentem?

Samolepící bordura

Z jakého materiálu by měla být bordura, aby byla maximálně nejlépe udržovatelná - myslím omyvatelná. Z čeho by měla být a je to nalepování snadné? Zvládne samotná žena? Irena

Sušák na prádlo Leifheit

Zrovna pročítám leták z hypermarketu a mají tam zlevněný sušák na prádlo o 53%. Vypadá kvalitně, však taky i po slevě stojí. U podobného se mi asi po půlročním používání zlomily šňůry - v místě přivařeného spoje ke konstrukci. Myslíte, že tenhle je kvalitní, máte jej? Jak vám slouží? Přidávám i fotku, abychom mluvili o tom samém.

Bambusové prostírání

Strašně moc se nám s manželem líbí mabusové prostírání, ale nevím, jak je to u něho s údržbou? Zda je dobře otíratelné, protože my máme ještě malé děti a každou chvíli se něco vysype, vylije, tak aby nebylo hned po něm. Přikládám fotku toho, co bych ráda koupila.

Dekorativní vázy

Kde se nechají nejlépe koupit nějaké hezké dekorativní vázy? Zařizujeme obývák v barvě černé a bílé. Tak něco k tomu. Děkuju za tip. Milena

Nátěr proti plísni

Jakým efektivním způsobem bojovat proti plísni v místnostech domu? Vyzkoušeli jsme již množství postupů jak se plísně zbavit, ale bez výsledku. Poslední nezkoušenou možností je nátěr proti plísním. Máte s tímto pozitivní zkušenosti?

Japonské posuvné stěny

Jakých parametrů bych si měl nejvíce všímat při výběru a následném nákupu japonských posuvných stěn?

Pokojové stojací lampy

Plánuju nákup pokojové stojací lampy. Poprosil bych o kontakt na e-shop, kde je bohatý sortiment takového zboží. Děkuji

Čištění koberců Pardubice

Potřebuji vyčistit koberce. Prosím o kontakt na seriózní firmu, která se touto problematikou zabývá. Pardubice a okolí.

Koupelnové poličky

Měla by mít koupelnová polička nějaké speciální parametry nebo specifika?

Elektrické podlahové topení

Dobrý den, někde jsem slyšela, že pokud se dům vytápí elektrickým podlahovým topením, tak stačí i menší teplota pro subjektivní pocit tepla, je to pravda?

Jedovaté pokojové rostliny

Jsou jedovaté pokojové rostliny potencionální nebezpečí pro malé děti nebo domácí zvířata, která v bytě žijí?

Brouci v domácnosti

Jak se nejlépe bránit broukům a jinému hmyzu v domácnosti?

Elektrický průtokový ohřívač vody

Vyplatí se ještě dnes investovat do elektrického průtokového ohřívače vody? Případně máte nějaké konkrétní tipy k nákupu?

Grily na dřevěné uhlí

Máte prosím někdo zkušenosti s grily na dřevěné uhlí? Jde mi hlavně o to, zda takový gril dokáže kvalitně ugrilovat maso tak, jak je potřeba.

Čištění koberců Praha

Poprosím o kontakt na seriózní firmu, která se zabývá čištěním koberců. Pokud možno, uvítala bych vyváženost mezi kvalitou a cenou. Praha a okolí.