Betonová komínová dvířka

Typ:Dotaz
Kategorie:Jak něco udělat
Datum vložení dotazu:16.10.2011
Id dotazu:604
Text:
Nedávno jsem dostavěl komín a protože už začíná být období, kdy v něm budu muset začít i topit, tak jej musím dodělat. Chybí mi jen udělat dvířka do komínu. Nevím si rady - udělat je z betonu, nebo z litiny, nebo z nerezu?
Doporučujeme: Doplňky a dekorace do bytu

Líbí (0) Nelíbí (0)

Diskuse k Betonová komínová dvířka

Emil | Odpovědět (Neregistrovaný)
Zdravím! Já jsem zastánce betonových. Jsou sice těžší, ale pevnější, pro mě stabilnější a určitě déle vydrží. Jsem přesvědčen, že ostatní se brzy opálí a budou chtít po určitém čase zase vyměnit. Beton vydrží věky. Navíc, když si vyrobíte doma šablonu, můžete si vyrábět kdykoli si zamanete.
Rypoň | Odpovědět (Neregistrovaný)
Dobrý den. Nic proti betonu, ale já dal přednost plechu o síle 4 mm. Z L profilu jsem udělal rám na míru do otvoru, na bocích a spodní straně jsem udělal zarážky, do kterých zhora zasunu již zmíněný plech. Je to těsne a pokud né, dá se vytmelit. Výroba a montáž cca 2 hod.
Karlík | Odpovědět (Neregistrovaný)
Já jsem taky raději pro plech. Já zvolil sílu 6mm. Svařil jsem si plechový rám a dvířka jsem tam upevnil na závěsy - panty. Jdou krásně otevírat, žádné problémy se zasouváním. Měl jsem kdysi zasouvací, ale pak byl problém, když jsem je po dlouhém topení potřeboval vytáhnout. Takhle je to naprosto v klidu. Beton mi přijde opravdu zbytečně těžký.
Jirka | Odpovědět (Neregistrovaný)
Dobrý den, jak vysoko nad dnem komina se dělají dvířka? Jsou jen na čišťění,nebo mají i jinou funkci? Děkuji za radu. Jirka.

Přidat příspěvek:

*Antispamová kontrola:
   Přepište čtyři číslice: 


Jméno zadavatele

Nowak